Vegetačná stena. Liek pre každého!?

Tvorba interiéru to nie sú len obklady, dlažby a textílie. Pri tvorení interiéru tvoríme v prvom rade priestor určený pre rodinu, prácu, obchod či výrobu. Tvoríme priestor, ktorý budú užívať ľudia a budú v ňom tráviť dosť času na to, aby sa sme kládli nemalý dôraz na funkčnosť, estetiku a prevádzkové náklady. Zrealizovaním stavby, či časti interiéru totižto vaše povinnosti nekončia, ale práve začínajú.

Zaujímavé doplnky v interiéroch dokážu nie len očariť. Vegetačná stena to nie je len kúsok prírody v interiéry, módny doplnok či výstrelok . Je to hmatateľný a živý interiérový prvok, ktorý si vyžaduje svoju starostlivosť a lásku, avšak prináša Vám oveľa viac, než je na prvý pohľad vidieť.

Aby sme sa o účinku vegetačnej steny v interiéry dozvedeli viac rozhodli sme sa ju vyskúšať „ na vlastnej koži“. Prinesieme Vám exkluzívnu foto koláž realizácie takejto steny v interiéry, čím naša práca nekončí!

Pozitívne účinky zelene na ľudský organizmus a eliminovanie hladiny stresu sú preukázateľné v rôznych prípadových štúdiách. Pomôže Vám takáto stena doma? Zníži hladinu stresu a zlepší prostredie v ktorom žijete? Je to len obchodná stratégia, alebo má zeleň v interiéry naozaj liečivé účinky?

Na tieto aj mnohé ďalšie otázky sa pokúsime postupne zodpovedať a o vegetačných stenách v interiéry Vám priniesť celú sériu zaujímavé čítanie otestovaného priamo na nás.  Buďte s nami na facebooku a dozviete sa oveľa viac.

K2projekt to nie je iba projektovanie. K2projekt to sú inovácie, prírodné riešenie, dôraz na detail a užívateľa. My nechceme len projektovať! Chceme tvoriť prostredie, v ktorom budete žiť šťastne!

Ing. Michaela Juríčková

Zdroj obrázok: Dostupný na internete: https://en.wikipedia.org/wiki/Green_wall#/media/File:Ronald_Lu_%26_Partners_Green_Wall.jpg, on line 21.06.2016, 11:45