Terasový dom Casa el Pangue

Inšpirácie pre zaujímavé architektonické riešenia sú po celom svete. Moderný a luxusný rezidenčný dom s panoramatickým výhľadom na Tichý oceán.

   

Keď terén nie je prekážkou. Architektonické riešenie vily vychádza zo sklonu svahu.

   

Vila má štyri podlažia s tromi priestrannými terasami. Moderné a prírodné materiály sprevádzajú vilu aj v interiéry. Sklo, kameň, drevo, hliník. Jednoduché a čisté línie. Farebné riešenia, ktoré podčiarkujú čistotu architektúry.

   

Cieľom bolo umožniť panoramatický výhľad na blízky oceán zo všetkých podlaží vily s využitím prírodného sklonu terénu. Vila prechádza štyrmi podlažiami s oddelenými funkciami.  Od priestoru vstupu a parkovanie na prvom podlaží.

      

Cez spoločenský priestor s obývacou izbou, jedálňou a kuchyňou na druhom podlaží. Pokračuje na tretie podlažie, kde sú situované detské izby a na štvrté podlažie, kde sú spálne.

   

Základným stavebným materiálom bol železobetón. Tri podlažia sú čiastočne skryté aj v svahu a steny tú tvoria oporný systém.

   

Posledné štvrté nadzemné podlažie je odľahčené subtílnymi stenami obloženými dreveným obkladom.

 

   

   

Zdroj:

Architekti z Elton + Leniz Arquitector a sociados

Dostupné na internete : http://divisare.com/projects/216122-Elton-Leniz-arquitectos-asociados-Casa-el-Pangue, online [11.07.2015]