16009_Terasa ako miesto pre relax

Spojenie záhrady s vnútorným priestorom je čoraz významnejším prvkom pri tvorbe rodinných domov. Otvorením dispozície do záhrad získate nie len veľký a priestranný spoločenský priestor, ale aj pocit vzdušnosti a slobody. Terasy sú vyhľadávaným miestom pre relax, zábavu  a hry. Umožňujú sezónne, ale aj celoročné užívanie a dokážu navodiť neopísateľnú atmosféru, či dodať kúzlo aj tak „obyčajnej“ chvíli ako sú raňajky s rodinou, či káva s priateľmi. Terasa je záhradnou obývačkou. Televíziu nahradí výhľad do záhonov a drevín a rádio krik šantiacich sa detí. Terasa je čarovné miesto.

stavba:                         terasa k rodinnému domu

zastavaná plocha:       149,26 m2

rok vydania projektu:   2016

miesto stavby:             Veľké Uherce

Cieľ projektu: Cieľom projektu bolo vytvoriť magické miesto, pre celú rodinu a veľa priateľov. Miesto, kde bude možné  relaxovať a čítať knihu, kde sa deti budú môcť vyblázniť v bazéne,ale aj miesto, kde je možné pozvať všetkých svojich priateľom na víkendovú grilovačku.  Terasa sa stala ústredným prvkom záhrady, avšak nesnaží sa potlačiť to, čo je v záhrade najdôležitejšie, a to je zeleň, dreviny a rastliny. Súčasťou terasy sú kvetináče, ktoré budú plné okrasných a liečivých rastlín a nízkych drevín. Vďaka vhodnej zvolenej výsadbe je možné vytvoriť tak prirodzene súkromný priestor.

Súčasťou projektu nebol záhradný návrh a rastlinný návrh.

Cieľom projektu skladu náradia a prístrešku pre parkovanie (ako už názov napovedá), bolo vytvoriť miesto pre pohodlné parkovanie a zároveň miesto pre uskladnenie bežného záhradného náradia či malú dielňu.

stavba:                        sklad náradia a prístrešok pre parkovanie

zastavaná plocha:       80,22 m2

rok vydania projektu:   2016

miesto stavby:             Veľké Uherce

Projektové riešenie: Projektové riešenie nepozabudlo ani na vytvorenie parkovania na pozemku majiteľa ako pre neho, tak aj pre návštevy. Sklad náradia bol koncepčne začlenený do typológie riešenia stavby pre parkovanie. Materiálové , ako aj architektonické riešenie kopíruje už zrealizovanú stavbu rodinného domu, vďaka čomu pôsobia stavby komplexne. Pri návrhu bol kladený dôraz aj na prístupovú komunikáciou a pohodlné parkovanie.

Súčasťou projektu nebol záhradný návrh a rastlinný návrh.

Záver: Majiteľovi a celej rodine prajeme príjemné užívanie a veľa krásnych chvíľ strávených s rodinou na záhrade. Oslovil Vás tento projekt? Plánujete, vymýšľate a chcete vedieť ako na to ? Tak nás neváhajte kontaktovať!

Fotografie a Dokumentácia:

 

Neboli pridané žiadne komentáre

Pridať komentár

Text

*
= 3 + 2